چاپ        ارسال به دوست

برگزاری بیستمین نمایشگاه ایران هلث در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: با تفاهم صورت گرفته بیستمین نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

محمود بیگلر در گفت‌وگو با خبرنگار فانا در پاسخ به این سوال که اختلافات ایجاد شده درخصوص محل برگزاری بیستمین نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث به کجا رسید؟ گفت: خوشبختانه با تفاهم صورت گرفته بیستمین نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد و اختلاف به وجود آمده در این زمینه نیز برطرف شد.
به گزارش فانا، پیشتر اختلافاتی درخصوص محل برگزاری بیستمین نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث به وجود آمده بود بطوریکه تشکل‌های درگیر در برگزاری این نمایشگاه خواستار برگزاری نمایشگاه در مصلی تهران شده بودند اما وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه‌ای به وزارت بهداشت تاکید کرده بود که این نمایشگاه باید در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شود که این موضوع باعث اعتراض تشکل‌ها شده بود.
مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در ادامه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فانا مبنی بر اینکه سال قبل چه میزان تجهیزات پزشکی وارد کشور شد، گفت: سال قبل ارزش واردات تجهیزات پزشکی به کشور حدود 1 میلیارد و 350 میلیون دلار بود که با احتساب ارزش 750 تا 850 میلیون دلاری تجهیزات پزشکی تولید داخل ارزش کل بازار تجهیزات پزشکی کشور در سال قبل بیش از 2 میلیارد دلار بود.
بیگلر در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فانا درباره آخرین وضعیت مذاکره با برندهای معتبر صنعت تجهیزات پزشکی جهان برای تولید محصول در ایران توضیح داد: در سال 1395 با حدود 10 شرکت بزرگ تجهیزات پزشکی جهان موافقت‌نامه امضا کردیم و یا شرکای ایرانی آنها جهت تولید مشترک محصول در ایران تعیین شدند که در بین آنها چند شرکت هایتک نیز وجود دارد. از جمله می‌توانم به ماشین‌های بیهوشی اشاره کنم که قرار است انتقال تکنولوژی آن به کشور انجام شود. در این زمینه با شرکت مدک آلمان تفاهم صورت گرفته است. در زمینه سی‌تی اسکن نیز با یک شرکت چینی توافق شده تا انتقال تکنولوژی به کشور انجام شود.
وی درباره اولویت‌های کاری اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در سال 1396 نیز به فانا توضیح داد: یکی از اقدامات مهم که در سال قبل نیمه تمام ماند و امیدواریم تا خرداد امسال نهایی شود قیمت‌گذاری کالاهای غیراستراتژیک است که عمده امور مربوط به آن را به تشکل‌ها و انجمن‌های مرتبط واگذار کرده‌ایم. رتبه‌بندی شرکت‌ها و محصولات تولیدی نیز در سال گذشته انجام شد. امیدواریم تا خرداد امسال قیمت‌گذاری کلیه محصولات به ویژه محصولاتی که جنبه مصرفی داشته و قابلیت مصرف آنها در منزل وجود دارد انجام شده و برچسب قیمت روی تمامی این محصولات همچون سایر کالاها درج شود.
بیگلر گفت: تشکل‌ها و انجمن‌ها در قیمت‌گذاری این محصولات نقش تعیین کننده داشته و عمدتا ایده‌های آنها وارد کمیسیون قیمت‌گذاری جهت تصمیم‌گیری نهایی می‌شود.


١٤:١٤ - 1396/01/29    /    شماره : ١٠٢١    /    تعداد نمایش : ٧٩٠خروج